بوم گردی یا اکوتوریسم

بوم گردی که به آن اکوتوریسم هم می گویند، یکی از انواع گردشگری است و به افرادی که به بومگردی می پردازند، اکوتوریست یا بوم گردشگر/بوم گرد می گویند. بوم گردی در مقایسه با انواع دیگر گردشگری با اهداف انسان دوستانه و طبیعت دوستانه انجام می شود.  در واقع زمانی که شما به همراه یک گروه کوچک بوم گردی به قصد تماشای طبیعت زیبا و روح نواز و لذت بردن از آن همه زیباییِ طبیعی و بکر به جای اقامت در هتلی چند ستاره و استفاده از منوهای چندین صفحه ایِ رستوران های ارائه دهنده یِ صدها نوع غذا و نوشیدنی و دسرهای مختلف، در اقامتگاهِ بوم گردی مربوط به همان منطقه مستقر می شوید و تمام زیبایی های طبیعت را از دیدِ افرادِ بومیِ همان منطقه که حتی شاید زمانی در همان اقامتگاه زندگی می کرده اند خواهید دید.

تلفن رزرو اقامت : ۰۹۱۱۱۷۶۱۶۵۰

سوئیت ریحان

حتی محل استراحت و دکوراسیون آن اقامتگاه همان چیدمان سنتی و مطابق با رسم و رسومات همان منطقه می باشد. همچنین شما با اقامت در آن محل با چشیدنِ طعمِ غذاها و خوراکی های آن اقامتگاه در واقع با غذاهای سنتی آن محل آشنا خواهید شد و حتی می توانید از صنایعِ دستیِ ساختِ مردمِ آن منطقه هم به عنوان سوغاتی خرید کنید. دیدید که چقدر زیبا شما با یک تیر چند نشان زدید؟!! شما با هدف کسب لذت و استفاده از فضای آرام و روح نواز یک منطقه به همراه یک گروه بوم گردی به یک اقامتگاه بومگردی می روید، در واقع هزینه ی پرداخت شده از جانبِ شما بابت اقامت و اسکان در محل و استفاده از غذاهای محلی و خرید صنایع دستی باعث کسب درآمد مردمان همان منطقه شده و به این صورت آن صنایع و سنن به خاطرِ وجودِ بوم گردانی چون شما همیشه تولید شده و منسوخ نمی شود و افراد آن منطقه نیز مجبور به ترک دیار خود برای پیدا کردن شغل و کار به شهرهای بزرگ نمی شوند و در نتیجه آداب و سنت و لباس ها و غذاهای محلی برای نشان داده شدن، زنده می مانند و جوانان و مردمان به رونق اقتصادی می رسند.

تلفن رزرو اقامت : ۰۹۱۱۱۷۶۱۶۵۰

سوئیت رعنا

این فقط یک بعد از برتری های بوم گردی نسبت به سایر انواع گردشگری بود . بوم گردی ها معمولا با یک هدف آموزشی هم انجام می شوند به این صورت که در طی این سفر کوتاه شما علاوه بر آشنا شدن با یک نقطه جدید و لذت از مناظر و طبیعت، آشنایی با رسم و رسوم و قرار گرفتن در محیط جدید در یک زمینه ی خاص آموزش می بینید مثلا در مورد روش های مراقبت و حفظ محیط زیست. یکی از مهمترین و به نظرم زیباترین اهداف بومگردی کمتر شدن تاثیرات مخرب مسافر بر محیط‌زیست است یعنی بومگردی باعث حفظ و عدم تخریب محیط زیست می شود. کشور عزیز ما هم با داشتن انواع آب و هوا و مناطق بکر و بی نظیر که برای آشنا شدن با آن مناطق فقط باید از مردم محلی و بومیِ همان جا کمک گرفت، پتانسیل قدرتمندی در این زمینه دارد.

تلفن رزرو اقامت : ۰۹۱۱۱۷۶۱۶۵۰

شهر زیبای مینودشت واقع در استان گلستان با داشتن مناطق مختلف کوهستانی و جنگلی و آبشارهای زیبا و روح نواز دارای جاذبه های طبیعی بسیار بکر و چشم نواز می باشد. اقامتگاه بومگردیِ عمو قدرت که در روستای قلعه چه در شهرستان مینودشت واقع شده است، با داشتن اتاق ها و سوئیت ها و ارائه ی انواع غذاهای متنوع محلی و مجلسی به خاطر قرار گرفتن این اقامتگاه در ارتفاعات جنگل توجه مسافران زیادی را هر روزه به خود جلب می کند. با اقامت در سوئیت های سنتی اقامتگاه عمو قدرت که یادآور زندگی های پاک و بی آلایش مردمانِ باصفا و خونگرمِ منطقه است، می توان با استفاده از تورهای تفریحیِ اقامتگاه از سایر جاذبه های استان مثل آبشار لووه ،کبودوال، آبشار شیراباد، خالدنبی، برج قابوس و … بازدید کرده و خاطراتی به پاکی آب و دلچسبیِ هوای جنگل برای خود رقم زد.

تماس با اقامتگاه بوم گردی عمو قدرت

استان گلستان، مینودشت، روستای قلعچه، بعد از سد نرماب، اقامتگاه بومگردی عمو قدرت 

تلفن رزرو اقامت : 09111761650

 

 

Related Images:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *